Proč Atelier KaJa?

Proč Atelier KaJa?

Už jsme si za ty roky nějak zvykli každý projekt pojmenovat a opatři jej logem. Za ty roky jsem zjistila, že ideální je zvolit jednoduchou variantu obojího, což je někdy krutě „Ne-jednoduché!“

Nakonec jsme zvolily s kolegyní první dvě slabiky z našich křestních jmen, což jako na potvoru preferuje zkrácenou verzi mého křestního jména, ale co už?
Přišlo nám to vtipné a tak jsme do toho šly. 
Já Karolína a moje kolegyně Jaroslava. Ateliér proto, že se do toho schová vše, co děláme.
Ateliéry fyzicky máme dva – jeden pro děti a jeden náš, soukromý. A k tomu občas tvoříme i doma. Bydlíme spolu, tvoříme spolu, protože od jisté doby spolu kráčíme životem.
Začalo to tím, že jsme si otevřely výtvarnou školičku Tvořílek v naší úžasné, mateřské školce. Již osm let míváme každoročně v Tvořílkově „aťasu“ minimálně 35-40 dětiček, se kterými pracujeme mnoha starými i novými, výtvarnými technikami na mnoha výtvarných projektech. Ať už je to Keramika, nebo Marbling, Enkaustika, PapierMaché, teď už i Decoupaque, GelliPlate – zkrátka je toho mnoho, co jsme za ty roky vytvořili a máme z toho velkou radost, protože práce s dětmi je ta nejvíc! Výsledky vidíte téměř okamžitě a děti vám to vrací tím, s jakou vervou a radostí pracují. Jsou zkrátka šťastné a to je skvělé!
Teprve tam jsem si uvědomila, jak obrovský smysl pro tvorbu a humor děti mají.
To nám ale nestačilo, protože jsme časem zaznamenaly celkem slušný přetlak a jak jsme tak hledaly inspiraci pro projekty s dětmi, postupně nás ohromovaly projekty,
které by děti nezvládly a my je nemohly jen tak nechat ležet ladem. Proto jsme si otevřely další ateliér, který je blízko domova
a můžeme tam kdykoli zaběhnout cokoli vytvořit, nebo namalovat. Tam v té naší 5. dimenzi, jak tomu říkáme, protože je to 5. patro našeho domu, malujeme voskem na dřevo a pácháme tam ty naše obrázky technikou GelliPlate. A doma máme ještě jeden koutek, kde máme přístroj na naše šablony a veškerou agentu k nim.
V kuchyni pak chystáme práci pro děti na Tvořílka a já maluji akvarelem. Zkrátka jak to přijde a na co máme právě chuť.
Pokud jde o šablony, zprvu, když jsme ještě nevěděly, že se nějaké šablony vyrábí, jsme si je kreslily a stříhaly ze čtvrtek samy. Později jsme sem tam narazily na šablonu, kterou jsme použily a další využití jsme už nenašly. Proto jsme začaly přemýšlet o tom, jak to udělat, abychom tomu předešly a začaly jsme si navrhovat a vyrábět šablony dle vlastní potřeby a dle vlastního vkusu.
Před časem jsme pro vás nechaly s Jarkou natočit pár videospotů, ve kterých chceme ukázat, co všechno se dá díky našim šablonám vytvořit a jaké široké je jejich využití. Mnoho z toho se ani ukázat nedá, to bylo ještě na celovečerní film, ale alespoň trochu inspirace se nám podařilo v našich spotech nabídnout. Věříme, že díky tomu i vás políbí Múza a najdete si pro sebe něco, co vaše tvořivé srdce osloví.

Vaše holky Tvořilky, Kája a Jarka – Atelier KaJa :)